لاغري را با 13 رژيم متفاوت تجربه كنيد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
استفاده از خردل فلفلي در سس‌ها باعث مي‌شود متابوليسم بدن تحريك و چربي بيشتري سوزانده شود. براي افزايش متابوليسم و كنترل اشتهاي‌تان يك ليوان آب را با يك قاشق سوپ خوري خردل تند مخلوط كنيد و قبل از شام بخوريد.

چنانچه مي خواهيد رژيم لاغري متفاوتي را نسبت به ساير افراد تجربه كنيد اين مطالب را مدنظر خود قرار دهيد:


1-آبليمو بخوريد

حتما مي‌دانيد كه نوشيدن آب يكي از مهم ترين راه‌هاي تامين سلامتي است. محققان اعلام كرده اند كه براي كاهش وزن نيز مي‌توان از آب استفاده كرد. دانشمندان توصيه مي‌كنند؛ در طول روز 3 ليتر اب معادل 8 تا 12 ليوان به همراه ليمو بنوشيد. معجزه خواهد كرد. چگونه ليمو به كاهش وزن كمك مي‌كند؟ اضافه كردن ليمو به آبي كه مي‌نوشيم باعث سم‌زدايي كبد و دگرگون شدن چربي‌‌ها در بدن مي‌شود، بنابراين با اين كار سوخت و ساز بدن 33 درصد سريعتر انجام مي‌گيرد. اين سوخت و ساز باعث سوختن 100 كالري اضافي در بدن مي‌شود.

2-وقتي گرسنه هستيد بخوريد

اگر نمي‌توانيد رژيم غذايي‌تان را به طور كلي تغيير دهيد، آسان ترين راه اين است كه حداقل ميزان دريافت غذا را كم كنيد و بهترين راه براي انجام چنين كارهايي توجه به گرسنگي است. دانشمندان بر اين عقيده‌اند كه آرام غذا خوردن، خوب جويدن غذا، توجه به زمان شروع سيري و مصرف كالري بيشتر نكات قابل توجه در اين زمينه هستند. زماني كه اولين نشانه سيري را حس كرديد روي باقي غذاي‌تان نمك زياد بپاشيد تا ديگر به خوردنش رغبت نداشته باشيد. همين باقيمانده‌هاي غذا بعد از سيري هستند كه در طول هفته وزن شما را يك تا دو كيلو افزايش مي‌دهند و با كنار گذاشتن آنها قطعا متوجه سبك‌تر شدن خواهيد شد.

3-هرگز غذاهاي رژيمي نخريد

محققان توصيه مي‌كنند؛ هرگز خوراكي‌هايي كه روي بسته آنها درج شده است رژيمي را خريداري نكنيد. به مواد مغذاي موجود در يك غذا توجه كنيد و ببينيد چه ماده اي براي سلامتي مفيد است. با خوردن غذاهاي سالم كه غني از ويتامين هستند، مطمئن خواهيد شد كه ( حتي اگر رژيم هم بگيريد) به ميزان كافي ويتامين دريافت مي‌كنيد.
قبل از برداشتن هر ماده غذايي،‌روي بسته را مطالعه و دقت كنيد كه مواد و ويتامين‌هاي لازم را داشته باشد. حتما قبل از رفتن به خريد بريا خود ليست تهيه كنيد و در هنگام برداشتن هر ماده غذايي ببينيد در ليست شما موجود است يا خير. هرگز مواد غذايي كه لازم نداريد مثل بسته‌هاي بزرگ بيسكويت و بستني را خريداري كنيد.

4-هر روز سالاد بخوريد

خوردن سالاد به عنوان وعده ناهار كمك شاياني به كاهش وزن مي كند. دانشمندان توصيه مي‌كنند؛ براي ناهار، سالادي مركب از سبزي‌هاي مفيد و مقداري گوشت قرمز يا سفيد مصرف كنيد. دقت كنيد منظور ما از سالاد تنها يك مقدار اندك كاهو، كلم يا هر نوع سبزي ديگري نيست، بلكه سالاد بايد تركيبي از انواع سبزي‌ها، آووكادو، دانه‌هايي نظير بادام و گردو و گوشت (قرمز يا سفيد) باشد.

5-ميان وعده بخوريد

همه آنهايي كه تا كنون رژيم داشته‌اند مي دانند كه گرسنگي بيش از حد، رژيم را بر هم خواهد زد. بنابراين قبل از اين كه خيلي گرسنه شويد و براي غذا خوردن ميل شديد پيدا كنيد يك وعده سبك و كم كالري بخوريد. معمولا براي آنهايي كه رژيم دارند دو ميان وعده توصيه مي‌شود.

6-نوشيدني‌هاي گاز دار و شيرين را كنار بگذاريد

در واقع، همه نوشيدني‌هايي كه شكر دارند بزرگترين دشمن رژيم شما محسوب مي‌شوند. بنابراين سعي كنيد حتي‌الامكان از نوشيدن قهوه‌هاي فوري،‌ نسكافه، نوشابه و ديگر انواع نوشيدني‌هايي از اين نوع خودداري كنيد. نوشباه‌هاي رژيمي نيز جزو اين دسته محسوب مي شوند.

7-آب‌ سبزي بخوريد

محققان تغذيه و رژيم درماني بر اين باورند كه بهترين راه براي كاهش وزن مناسب بدون از دست دادن مواد مغذي بدن، استفاده از آب سبزي‌ها و ميوه‌هاست. از جمله سبزي‌هاي مناسب براي آب گيري و استفاده مناسب از ماد مغذي آنها خيار، كلم، هويج و زنجبيل است. آب اين سبزي‌ها بسيار براي تان مفيد هستند و مواد مغذي را به بدن‌تان مي ‌رسانند و اغلب طعم بسيار مطلوبي دارند نكته قابل توجه ديگر در مورد سبزي‌ها اين كه تمايل به شكر را نيز در شما كاهش مي‌دهد. مي‌توانيد يك بار امتحان كنيد. نتيجه شگفت‌انگيز است. هنرمندان، بازيگران و ورزشكاران در رژيم‌شان از اين روش استفاده مي‌كنند.

8-تحمل گرسنگي بدون كاهش وزن براي افرادي كه مدت‌ها درگير رژيم بودند، رنج‌آور است

مي‌دانيم كه يكي از معمول‌ترين علائم گرفتن‌ رژيم‌هاي غذايي پايين، افتادن قند خون است. براي اين كه هميشه بدن‌تان را سرحال نگه داريد و قند خون‌تان افت نكند طبق نظر متخصصان،‌22 عدم بادام، 15 عدم بادام هندي و 8 عدد گردو و در طول روز بخوريد زيرا بهترين منبع براي جلوگيري از افت قند خون و فشار خون است. محققان تغذيه اعلام كردند؛ افرادي كه در طول روز از دانه‌ها استفاده مي‌كنند كمتر وزن مي گيرند و كمتر نيز مي‌خورند. به علاوه كه اين دانه‌ها تاثير زيادي در كاهش چربي‌هاي شكمي دارند. البته همه مي‌دانيم كه گردو با داشتن امگا 3 و بادام با دارا بودن منابع غني از ويتامين E در پيشگيري و درمان بيماري‌هاي زيادي نيز نقش دارد.

9-سبوس برنج و تخم كتان را به رژيم غذايي‌تان اضافه كنيد

به ندرت شنيده‌ايد كه كسي به شمال توصيه كند اين دو ماده را به مواد غذايي موجود در رژيم غذايي خود بيفزاييد اما تحقيقات اخير نشان داده است كه اين دو ماده غذايي با دارا بودن ميزان زيادي امگا 3 و آنتي اكسيدان نقش مهمي در از بين بردن چربي ‌هاي مضر و سلامتي بدن دارند. سبوس برنج و تخم كتان را مي‌تواند در مخلط كن خود كنيدبه گونه‌اي كه در آب حل شود سپس هر روز يك قاشق سوپ خوري از مواد را به يك ليوان آب مخلوط و ميل كنيد.

10-در همه وعده هاي غذايي خود پروتئين را بگنجانيد

فرق نمي‌كند پروتئين مورد استفاده گياهي باشد يا حيواني؛ يعني گوشت باشد يا حبوبات اما سعي كنيد در همه وعده‌هاي غذايي خود حتما از پروتئين ها استفاده كنيد زيرا باعث مي‌شود احساس سيري زودتر به سراغ‌تان بيايد و كمتر به سراغ شيريني‌ها برويد.

11-به ميزان كربوهيدرات موجود در وعده غذايي‌تان توجه كنيد

اگرچه كربوهيدرات‌ها مهمترين منابع تامين انرژي در بدن هستند اما نمي‌توان از آنها به ميزان زياد استفاده كرد زيرا از نظر متخصصان، كربوهيدرات‌ها جايگاه تامين شده اي در هرم غذايي دارند و نبايد زياد از آنها مصرف كرد. به خاطر داشته باشيد كه ميزان پيشنهادي دانشمندان براي انواع كربوهيدرات‌ها يك سوم يا يك دوم فنجان، ماكاروني، پيتزا، نان و غيره است و اين ميزان به اندازه يك توپ گلف است.

12-از ماست كم‌چرب ميوه‌اي بدون شكر استفاده كنيد

اغلب افراد فكر مي‌كنند اگر به ج اي يك وعده غذايي ماست كم چرب بخورند كالري كمي دريافت كرده‌اند اما ماست پرچرب يا ماست‌‌هايي كه شكر در آنها مخلوط شده است چنين اثري ندارند. ماستي را استفاده كنيد كه حتما بدون شكر باشد،‌چربي كمي داشته باشد و همراه با چند تكه ميوه (ميوه تازه) باشد.

13-در انواع سس‌ها از خردل فلفلي استفاده كنيد

استفاده از خردل فلفلي در سس‌ها باعث مي‌شود متابوليسم بدن تحريك و چربي بيشتري سوزانده شود. براي افزايش متابوليسم و كنترل اشتهاي‌تان يك ليوان آب را با يك قاشق سوپ خوري خردل تند مخلوط كنيد و قبل از شام بخوريد. با اين كار هم متابوليسم بدن‌تان فعال مي‌شود و هم منبع مناسبي از آنتي‌اكسيدان و امگا3 وارد بدن‌تان مي‌شود.

منبع: ماهنامه زيبايي

پرینتایمیل

دکتر آرش شرافت وزیری ، جراح استخوان و مفاصلپرسش و پاسختعویض مفصل و آرتروسکوپی آسیب های ورزشیروانشناسی ورزشیشکستگی ها و ارتوپدیورزش بانوانتغذیه در ورزش ورزش آقایان  

آخرین مقالات و مطالب آموزشی

 • ورزش کردن اثراتی مانند داروهای ضد افسردگی دارد و این تاثیر خصوصا روی سیستم انتقال پیام های عصبی در مغز بسیار مورد توجه است که می تواند به بیماران افسرده کمک کند.

  پزشکان ادعا کردند فقط با 25 دقیقه ورزش روزانه می توان با افسردگی مبارزه کرد.

  ادامه مطلب...
 • واریس بیماری است که در اثر نارسایی در دریچه های سیاهرگ ها رخ می دهد و منجر به تورم و برآمدگی رگ ها خواهدشد. واریس معمولاً در پایین ساق پا، پشت زانو و قوزک رخ می دهد.
   
  ادامه مطلب...
 • با موادی که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند و به چربی‌سوزی بیشتر کمک می‌کنند آشنا شوید:


  لیمو ترش
  لیمو حاوی اسید سیتریک بوده و متخصصان تغذیه معتقدند اگر هر روز صبح و بیست دقیقه قبل از مصرف صبحانه، یک عدد لیمو ترش را در لیوان آب گرم چکانده و میل کنید نه تنها برای فعالیت کبد مفید و سودمند است، بلکه چربی سوزی را نیز به دنبال دارد.

  ادامه مطلب...
 • آنچه شاید از آن بی خبر باشید، این است که ورزش خواصی دارد که برای سرطان هم مفید است. ورزش می تواند خطر ابتلا به برخی انواع شایع سرطان را کاهش دهد.

  ادامه مطلب...
 • پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.

  ادامه مطلب...
 • مواد غذایی که سوخت و ساز بدن را بالا میبرند

  با موادی که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند و به چربی‌سوزی بیشتر کمک می‌کنند آشنا شوید:


  لیمو ترش
  لیمو حاوی اسید سیتریک بوده و متخصصان تغذیه معتقدند اگر هر روز صبح و بیست دقیقه قبل از مصرف صبحانه، یک عدد لیمو ترش را در لیوان آب گرم چکانده و میل کنید نه تنها برای فعالیت کبد مفید و سودمند است، بلکه چربی سوزی را نیز به دنبال دارد.

  ادامه مطلب

   

  ورزش و پیشگیری از سرطان

  آنچه شاید از آن بی خبر باشید، این است که ورزش خواصی دارد که برای سرطان هم مفید است. ورزش می تواند خطر ابتلا به برخی انواع شایع سرطان را کاهش دهد.

  ادامه مطلب

   

  معجزه پیاده روی در سلامت افراد

  پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.

  ادامه مطلب

   

  مقالات دیگر...

 • مینیسک زانو چیست؟

  یک صفحه هلالی فیبری- غضروفی که قسمتی از فاصله مفصلی بین استخوان درشت نی و ران را پر می کند مینیسک می باشد.

  منیسک ها مفصل زانو را در تمام دامنه حرکتی پایدار نگاه می دارد نقش فعالی و در محدودیت چرخشی خارجی و داخلی مفصل زانو و نیز خم و باز شدن زانو دارند. نقش دیگری که مینیسک ها دارند جذب کننده شوک میان استخوان درشت نی و استخوان ران با افزایش سطح تماس تحمل وزن عمل می باشند. علاوه بر آن مینیسک در لغزنده کردن مفصل زانو ایفای نقش می نماید.

  ادامه مطلب...

ارتباط با ورزش و آسیب های ورزشی

  

 

 

 

آخرین ویدئوهای آموزشی

مقالات دکتر آرش شرافت وزیری

IMAGE سن مناسب برای جراحی زانو
 در افراد بالای ۶۰ سال، انجام جراحی مفصل زانو محدودیت ندارد اما وزن بالا روی مفصل مصنوعی اثر مخرب دارد و انجام این عمل برای بیماران مبتلا به فشار خون یا دیابت خطرناک است.... Read More...
IMAGE پرسش و پاسخ های رایج ارتوپدی
در این بخش می توانید ، سوالات ، ابهامات و سوالات خود را با دکتر آرش شرافت وزیری طرح نمائید ، پاسخ شما پس از بررسی در همین جا منتشر خواهد شد. برای طرح سوال، نام و ایمیل را وارد... Read More...