آخرین درمان درد آرنج

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اپییکوندیلیت یا درد قسمت خارجی آرنج  یا آرنج تنیس بازان Tennis elbow یک بیماری شایع و ناتوان کننده است که 7-4 نفر در هر 1000 نفر از ویزیت­های سالانه را شامل می­شود. ویکی از علل شایع مراجعه بیماران به متخصصین طب فیزیکی است.
این بیماری به تدریج پیشرفت می­کند و معمولا با فعالیت­های تکراری و شدید ایجاد می­شود. محل درد بیشتر در محل عضله اکستانسور کوتاه مج extensor carpiradialis brevis می­­باشد.4 اگرچه آرنج تنیس بازان یک بیماری خود محدود شونده می­باشد اما حدود 20 % از موارد به درمان­های معمول طب فیزیکی مقاوم می­باشند.

آرنج تنیس بازان و سایر تاندونوپاتی­های مزمن امروزه به عنوان بیماری­های غیر التهابی شناخته می­شوند و با دژنراسیون کلاژن، پرولیفراسیون فیبروبلاست، دژنراسیون موکوئید و نئو واسکولاریزاسیون همراه می باشد واگرچه منشاء درد مشخص نیست اما استراحت ، فیزیوتراپی، داروهای ضد التهابی و جراحی در درمان به کار رفته است.

اما همه به یک میزان موثر نبوده و هیچ کدام روی پاتوفیزیولوژی دژنراتیو زمینه­ای موثر نمی­باشد.

تزریق کورتیکو استروئید اگرچه در کوتاه مدت موثر بوده است اما ممکن است نسبت به عدم تزریق نتایج بدتری در دراز مدت داشته باشد. آرنج تنیس بازان زنان و مردان را به صورت مساوی درگیر می­کند اغلب افراد در سن 60-30 سال می­باشند.

علائم اغلب به صورت درد در قسمت خارجی آرنج  epicondylar pain و درد در مشت کردن و درد در اکستانسیون  مچ دست و انگشت وسط می­باشد.علی رغم پروسه غیر التهابی، درمان اولیه روی برطرف کردن التهاب متمرکز می­شود. بنابراین نتایج درمانهای انجام شده معمولا خوب نبوده است.

پرولوتراپی یک تکنیک تزریق می باشد که توسط متخصصین طب فیزیکی بصورت گسترده ای استفاده می شود رای درمان دردهای موسکولواسکلتال مزمن از جمله تند نیوپاتی می­باشد. و می تواند تاثیر بیشتری در درمان تنیس البو داشته باشد در حالی که عوارض تزریق کورتون را بهمراه ندارد.

پرینتایمیل

خواندن این مطالب نیز خالی از لطف نیست ...

دکتر آرش شرافت وزیری ، جراح استخوان و مفاصلپرسش و پاسختعویض مفصل و آرتروسکوپی آسیب های ورزشیروانشناسی ورزشیشکستگی ها و ارتوپدیورزش بانوانتغذیه در ورزش ورزش آقایان  

آخرین مقالات و مطالب آموزشی

 • ورزش کردن اثراتی مانند داروهای ضد افسردگی دارد و این تاثیر خصوصا روی سیستم انتقال پیام های عصبی در مغز بسیار مورد توجه است که می تواند به بیماران افسرده کمک کند.

  پزشکان ادعا کردند فقط با 25 دقیقه ورزش روزانه می توان با افسردگی مبارزه کرد.

  ادامه مطلب...
 • واریس بیماری است که در اثر نارسایی در دریچه های سیاهرگ ها رخ می دهد و منجر به تورم و برآمدگی رگ ها خواهدشد. واریس معمولاً در پایین ساق پا، پشت زانو و قوزک رخ می دهد.
   
  ادامه مطلب...
 • با موادی که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند و به چربی‌سوزی بیشتر کمک می‌کنند آشنا شوید:


  لیمو ترش
  لیمو حاوی اسید سیتریک بوده و متخصصان تغذیه معتقدند اگر هر روز صبح و بیست دقیقه قبل از مصرف صبحانه، یک عدد لیمو ترش را در لیوان آب گرم چکانده و میل کنید نه تنها برای فعالیت کبد مفید و سودمند است، بلکه چربی سوزی را نیز به دنبال دارد.

  ادامه مطلب...
 • آنچه شاید از آن بی خبر باشید، این است که ورزش خواصی دارد که برای سرطان هم مفید است. ورزش می تواند خطر ابتلا به برخی انواع شایع سرطان را کاهش دهد.

  ادامه مطلب...
 • پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.

  ادامه مطلب...
 • مواد غذایی که سوخت و ساز بدن را بالا میبرند

  با موادی که سوخت و ساز بدن را بالا می‌برند و به چربی‌سوزی بیشتر کمک می‌کنند آشنا شوید:


  لیمو ترش
  لیمو حاوی اسید سیتریک بوده و متخصصان تغذیه معتقدند اگر هر روز صبح و بیست دقیقه قبل از مصرف صبحانه، یک عدد لیمو ترش را در لیوان آب گرم چکانده و میل کنید نه تنها برای فعالیت کبد مفید و سودمند است، بلکه چربی سوزی را نیز به دنبال دارد.

  ادامه مطلب

   

  ورزش و پیشگیری از سرطان

  آنچه شاید از آن بی خبر باشید، این است که ورزش خواصی دارد که برای سرطان هم مفید است. ورزش می تواند خطر ابتلا به برخی انواع شایع سرطان را کاهش دهد.

  ادامه مطلب

   

  معجزه پیاده روی در سلامت افراد

  پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.

  ادامه مطلب

   

  مقالات دیگر...

 • مینیسک زانو چیست؟

  یک صفحه هلالی فیبری- غضروفی که قسمتی از فاصله مفصلی بین استخوان درشت نی و ران را پر می کند مینیسک می باشد.

  منیسک ها مفصل زانو را در تمام دامنه حرکتی پایدار نگاه می دارد نقش فعالی و در محدودیت چرخشی خارجی و داخلی مفصل زانو و نیز خم و باز شدن زانو دارند. نقش دیگری که مینیسک ها دارند جذب کننده شوک میان استخوان درشت نی و استخوان ران با افزایش سطح تماس تحمل وزن عمل می باشند. علاوه بر آن مینیسک در لغزنده کردن مفصل زانو ایفای نقش می نماید.

  ادامه مطلب...

ارتباط با ورزش و آسیب های ورزشی

  

 

 

 

آخرین ویدئوهای آموزشی

مقالات دکتر آرش شرافت وزیری

IMAGE سن مناسب برای جراحی زانو
 در افراد بالای ۶۰ سال، انجام جراحی مفصل زانو محدودیت ندارد اما وزن بالا روی مفصل مصنوعی اثر مخرب دارد و انجام این عمل برای بیماران مبتلا به فشار خون یا دیابت خطرناک است.... Read More...
IMAGE پرسش و پاسخ های رایج ارتوپدی
در این بخش می توانید ، سوالات ، ابهامات و سوالات خود را با دکتر آرش شرافت وزیری طرح نمائید ، پاسخ شما پس از بررسی در همین جا منتشر خواهد شد. برای طرح سوال، نام و ایمیل را وارد... Read More...